BLIK – zobacz jakie to wygodne

W Aplikacji mobilnej Nasz Bank dostępna jest usługa BLIK. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzanie transakcji (wypłaty i płatności za zakupy) z wykorzystaniem sześciocyfrowego kodu wyświetlanego w aplikacji mobilnej, który służy do akceptowania operacji na telefonie. Transakcje BLIK są bezpieczne, wygodne, realizowane szybko bez zwłoki i pozbawione ryzyka przechwycenia przez niepowołane osoby danych klienta. W trakcie akceptacji transakcji klient ma ponowną możliwość weryfikacji jej na ekranie telefonu. Usługa BLIK daje możliwość przeprowadzania transakcji przy użyciu smartfona, iPhone bez konieczności posiadania przy sobie kart płatniczych.

W ramach usługi BLIK w Aplikacji mobilnej Nasz Bank klienci mają możliwość: wypłacania gotówki w bankomatach, płacenia za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych przy użyciu terminali płatniczych.

Gdzie i jak korzystać z usługi BLIK?


Wypłaty z bankomatu bez karty

W celu wypłaty w bankomacie należy wybrać metodę wypłaty środków BLIK, a w Aplikacji mobilnej Nasz Bank wygenerować kod BLIK, przepisać go na klawiaturze bankomatu, a następnie zatwierdzić operację na ekranie telefonu. Wysyłając kod BLIK innej osobie, można również przekazać środki osobie znajdującej się w innym miejscu, np. dziecku lub znajomemu.

Płatności w sklepie stacjonarnym

Aby dokonać płatności w sklepie należy poinformować sprzedawcę o wyborze tej opcji, przejść do Aplikacji mobilnej Nasz Bank, wygenerować kod BLIK, wprowadzić go na terminalu płatniczym, a następnie zatwierdzić transakcję w aplikacji. Dzięki takiej formie płatności klient zyskuje nie tylko czas, ale także poczucie bezpieczeństwa i możliwość dodatkowej weryfikacji transakcji na ekranie telefonu.

Płatności w sklepie internetowym

Aby dokonać transakcji w sklepie internetowym, wystarczy włączyć Aplikację mobilną Nasz Bank, wygenerować kod BLIK, wprowadzić go na stronie sklepu i zatwierdzić. Czynności te są znacznie szybsze i wygodniejsze, niż logowanie do banku i ręczne autoryzowanie płatności. Dodatkowo klient ma możliwość weryfikacji transakcji na ekranie telefonu.

Limity dzienne transakcji dokonywanych za pośrednictwem usługi BLIK przedstawia tabela:

  Rodzaj transakcji    Limit domyślny  Limit maksymalny
  Wypłata gotówki    2 000 PLN  2 000 PLN
  Płatność w sklepach    2 000 PLN  10 000 PLN
  Zakupy online    2 000 PLN  10 000 PLN

W każdej chwili możesz zmienić wysokość limitu  w bankowości internetowej lub w placówce Banku.

Jak aktywować usługę BLIK?

Proces aktywacji przedstawiamy na przykładzie wersji aplikacji dla urządzeń z system Android. Aktywacja dla urządzeń z systemem iOS jest analogiczna.


1. Zaktualizuj aplikację „Nasz Bank” w sklepie Google Play

2. Zaloguj się do aplikacji i wejdź w opcje „Ustawienia”

3. Wybierz opcję „BLIK” i przesuń suwakiem na tryb „Włączony”, zaakceptuj regulamin a następnie ZAPISZ ustawienia

4. Zaakceptuj dyspozycję wpisując e-PIN lub używając cech biometrycznych i korzystaj z usług BLIK.

Dokonuj bezpiecznych transakcji z BLIKIEM

 1. Aktualizuj na bieżąco swoje dane w Banku
 2. Nie udostępniaj osobom trzecim kodu BLIK ani kodu PIN do aplikacji mobilnej Nasz Bank
 3. Zapobiegaj nieautoryzowanym transakcjom, m.in. poprzez odpowiednie zabezpieczenie urządzenia mobilnego:
  1. aktualizuj system operacyjny oraz aplikację Nasz Bank
  1. stosuj oprogramowanie antywirusowe
  1. stosuj zapory bezpieczeństwa, jeżeli to możliwe
  1. aktualizuj przeglądarki internetowe;
 4. Chroń urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją Nasz Bank i nie przechowuj razem z nim kodu PIN oraz innych danych służących do odblokowania ekranu urządzenia mobilnego lub dostępu do aplikacji mobilnej;
 5. Niezwłocznie zgłoś Bankowi fakt utraty, kradzieży, przywłaszczenia lub nieuprawnionego użycia urządzenia mobilnego, na którym znajduje się aplikacja Nasz Bank niezwłocznie skontaktuj się z Placówką Banku

Regulamin usługi BLIK  [kliknij tutaj]